PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - novacik

» Návrat na prehľad tém

» lucifuk   
lucifuk
11.08.2013 9:52:52
novacik

Ahojte, chcela by som sa spytat podla coho by som si mala vyberat vybavu. Co to som uz o windsurfingu precitala a zistila som ze doska by mala byt siroka 80-90 cm a vytlak o 100 viac ako vazim ale o plachte neviem nic. Podla coho to mam vyberat? :)


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 43     Stránky: / 5     Výpis:    
dodod dodod   11.08.2013 o 20:43
 
RE: novacik

asi si to nebudes vediet uplne sama vybrat. toto je link pre sport schnejder v podersdorfe http://www.sport-schneider.com/content/view/31/46/. je tam aj Upsidedown obchod kde su tiez plachty - ja som tam kupil pre moju polovicku 3.3m za 50 eur neviem ci vobec bola vo vode.
pozri na 4,2 na inzerate za 80eur http://www.windsurf.sk/online/burza/default.asp?fraza=4 2C2amp;kat=0 myslim, ze je to vhodnejsia plachta ako ta na tvojom linku.


dodod dodod   11.08.2013 o 20:27
 
RE: novacik

moj nazorje, ze urcite nie. pri svojej vahe, ktora tak trosku urci aku mas silu by si mala zostat pri mensej plachte 4m max 5. doska je stary typ. uzka dlha to znamena ze vratka aj ked stabilna v smere. hladaj co najsirsiu dosku. rahno a stoziar je celkom jedno. aby bolo funkcne.


lucifuk lucifuk   11.08.2013 o 20:07
 
RE: novacik

mozno nieco taketo : http://sport.bazos.sk/inzerat/27319962/Predam-komplet-windsurfing-zn-Pacific.php


lucifuk lucifuk   11.08.2013 o 19:53
 
RE: novacik

takto: ja som si zmyslela ze chcem na narodeniny surf a chcela som do toho dat okolo 500 eur, vobec mi nenapadlo ze by som mala ist na nejaky kurz, toboz ked si myslim ze ocino by ma to vedel naucit, no potom som zacala hladat nieco vhodne pre mna na internete a zistila som ze je tam vela parametrov v ktorych sa absolutne nevyznam


i-Riki i-Riki   11.08.2013 o 18:09
 
RE: novacik

dodod v podstate suhlasim s tebou treba vyskusat, zaplatit kurz a potom si nieco kupit, ci je to ws alebo kite


dodod dodod   11.08.2013 o 17:29
 
RE: novacik

podla toho ako si radil mi to prislo ze vies aj kite. a co ti brani vo vybere? ved denno dene sa nieco nove ucis, ci v robote alebo inej casti zivota. rucna brzda zatiahnuta ci ako? prestavam rozumiet.


i-Riki i-Riki   11.08.2013 o 17:23
 
RE: novacik

dodod, v zivote som nekitoval , ale kebyze mam teraz na vyber tak urcite si vyberiem kite, ja nadalej zostavam medzi zufalcami


dodod dodod   11.08.2013 o 17:11
 
RE: novacik

iRiki- nezabudaj ze ked si zacal kite tak si vedel o vetre, plachte, doske a vode velmi vela a ku kite ti chybalo velmi malo. zaciatky na kite su urcite tahsie.


dodod dodod   11.08.2013 o 17:00
 
RE: novacik

ja si myslim, ze prave u toho co je dobre a co je zle treba zacat. a teda to hned zamiesat do vsetkeho.
takze zacnem u toho, ze ci tu je alebo niej infrastruktura NIE JE DOLEZITE.(ta nebude bez surferov a surferi nebude bez nej. to je ako vajce a sliepka). DOLEZITE JE ze je tu dalsi clovek ktory chce jazdit a este ktomu je to dama. a preto je potrebne jej pomoct.
takze co, dat ju na stary neprakticky sposob vyucby alebo ukazat jej ako sa da rychlejsie napredovat.
mne to vychadza, ze to ked si ludia doma vyrabali stvormetrove dosky a bez akych kolvek videi a lebo instruktaze s tym bojovali a na koniec zistili, se sak to nieje nic zlozite ako cokolvek ine ked vies co mas robit.
z toho mi stale vychadza, najdi vodu, na nej surfovu stanicu, instruktora alebo znemho ktory je ochotny venovat dve tri hodiny. nevies najst vodu? odkial si? zilina? tam je ten a ten. povedia ti kam chodit. chses svoj material? pockaj, vydrz chvilu. daj si vyjazd niekam. je to 250 km. nevadi, raz to prezijes. ..... vysledok takejto diskusie mi pride ucinnejsi ako .... nekupuj toto ani tamto. je to tu tazke. su tu sami stari zufalci. daj radsej kite. (rovnaka voda,cena, km atd atd). windsurfing uz umiera. (asi tazko ked 30(na slovensku kolko) rokov nieje ziadna historia.

nechceme sa z toho poucit ako sme to robili my?
ja som sa najviac naucil ked som mal pristum k materialu na wstanici mohol som byt vo vode kazdy den pol roka v kuse a zral som vsetky obrazky v casopisoch ktore sa kde kade tade povalovali. a potom som ucil zaklady aj ja. a vydel som ten rozdiel. boli ludia ktory za 10 hodin vedeli nastupat. na zaciatocnickej doske? to je jedno. vedeli co treba robit a mozno to mnohym zostalo. jasne, boli aj polena- pre takych je cesta tazka.

takze znovu - preco ist tou tazsou cestou? preco nehladat sposob a pomoct? za to ze sme to mali mi tazsie nemusia mat aj dalsi

pokial vsak ostanes hovorit, ze ako to bolo, ze nieje ifstruktura, voda daleko atd ostaneme na urovni argumentacie a nie pomoci.


i-Riki i-Riki   11.08.2013 o 16:34
 
RE: novacik

no vidis luci, kto by sa ucil na kolobezke je to ciste zufalstvo ver mi kitesurfing je in


Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou