PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - Rada - kúpa surfu

» Návrat na prehľad tém

» Vietor   
Vietor
16.06.2012 12:17:30
Rada - kúpa surfu

Leto sa blíži a ja začínam mať obavy, že ostanem postávať na brehu a ľútostivo sa dívať na ostatných.
Zháňam surf pre začiatočníka. Surfovanie som si skúsil a som ním očarený. Na novú výbavu si netrúfam, zháňam niečo z druhej ruky. Na SVK je však problém nájsť niečo použiteľné. Najradšej by som bol, ak by to bola kompletná zostava.
Poradíte, kde by mi mohli pomôcť (ideálne na východe). Bazár, človek, ktorý to prinesie zo zahraničia, prípadne niekto, kto končí...
Každá rada pomôže. Snáď na Šírave toto leto bude aj moja plachta!


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 21     Stránky: / 3     Výpis:    
Vietor Vietor   19.06.2012 o 16:44
 
RE: Rada - kúpa surfu

Wsurfer - mám 80 kíl a plánujem dosku s výtlakom 130, takže to by malo sedieť. Ten druhý bod je dôležitý, z toho mám obavu aj ja, preto chcem kupovať komplet a aj si ho skúsiť. Budem si pamätať, sú to ďalšie cenné rady, ktoré sa zídu.

Slavmiro od tohto týždňa takmer do konca augusta mám zaplnené víkendy, takže Kráľova mi nehrozí. Nerobí sa niečo podobné aj na Šírave, prípadne nemôžem sa k niekomu pripojiť, kto je z východu?


Slavmiro Slavmiro   19.06.2012 o 15:22
 
RE: Rada - kúpa surfu

Ak by si mal cestu na zapad, FlikFlak robi regulernu windsurf skolu a pozicovnu kazdu nedelu na VD Kralova, niekedy aj v sobotu, ine dni podla dohody. Ma tiez pristup k jazdenemu materialu. Takze, naplanuj si predlzeny vikend na VD Kralova, Kaskady a mozno budes rychlejsie napredovat a vediet sa rozhodnut co potrebujes. V tejto meka-e SVK windsurfingu Ti urcite bude mat kto pomoct.


Wsurfer Wsurfer   19.06.2012 o 13:50
 
RE: Rada - kúpa surfu

Chapem vietor ze nechce riskovat a kupovat nove pricom nevie ci takto kupene veci budu vhodne. To sice nevie ani pri ojazdenych ale aspon financna strata nie je tak velka. Najlepsie moznosti su: 1) prizvat si k obchodu nestranneho skuseneho poradcu, alebo 2) co najviac si nastudovat na internete a ine zdroje co vlastne presne potrebujes. V zasade: velku dosku malu plachtu pre zaciatocnika. Aby to nebolo malo k premennym treba pridat vlastnu hmotnost takze ak vazis 100 kg, rada o 130l doske je zla. To je dobra zaciatocnicka doska pre 50, max 70kg cloveka. Zelezne pravidlo pre zaciatocnika: Vlastna hmotnost + min 50 l a mas orientacny minimalny vytlak plavaku. Pri plachte je to podobne, deti, zeny mozu zacat s cca 4 m2, mensi muzi okolo 5-6 m2. Stokilovy borci mozu kludne zacat na 7 m2. Samozrejme tu ide o bezne vozenie vo vytlacnej plavbe, o sklze este nemoze byt rec. Spat k rizikam ojazdenych veci, treba si dat pozor aby komponenty k sebe sedeli a samozrejme tiez v akom su stave. V zasade treba dat pozor na dve hlavne veci: 1) aby fina pasovala s plavakom, pretoze existuje najmenej 5 roznych typov hlav (spojeni),
2) aby klb pasoval do plavaku a zaroven do stazna (najma pozor na rozne stare konstrukcie 15+ rokov, vsetko novsie by malo byt ok) do stazna su len dva bezne systemy: pin a US . Plavak a aj plachta, stazen, rahno by nemali mat znamky nadmerneho opotrebenia resp. poskodenia aby uz pri prvom pouziti nedoslo k ich znefunkcneniu.) Len tolko. :)


Vietor Vietor   19.06.2012 o 10:52
 
RE: Rada - kúpa surfu

Ako začiatočník som pri nákupe materiálu opatrný. Zničiť novú drahú dosku v začiatkoch... Po dvoch rokoch zistiť, že by sa mi hodila už iná a problematicky predávať... Windsurfistov je málo takže ponuka a dopyt sú obmedzené.
Surfovanie ma začalo baviť na retro starine a mal som potom problém aj na novšom surfe, o ktorom som si myslel, že to pôjde samé :) Myslím, že chuť začne stúpať, keď sa budem zlepšovať a schopný rozlíšiť rozdiely. Zatiaľ som schopný vychutnať si aj staršiu použiteľnú výbavu a takú sa aj snažím nájsť. Privítam každú zaujímavú ponuku.


mafo mafo   19.06.2012 o 08:53
 
RE: Rada - kúpa surfu

Toho ws materialu je u nas malo na vyber ako pouziteho.V Cechach a inde je to ine.Ale kupovat niaky stary plavak za cca200-400eur je somarina do radsej investuj 1000eur a mas novy plavak a mozno aj zanovna plachta s ostatnym a mas aspon nieco nove terajsie a nie stare nepredajne.Staci pozret burzu tu co za jebnute ceny su tu.Napriklad plavaky.Nazory na kupu su rozne.Ja s tym robim jazdene aj nove veci tak viem.Moje ceny za ws su niekedy smiesne symbolicke.


Vietor Vietor   18.06.2012 o 11:34
 
RE: Rada - kúpa surfu

Ďakujem za rady. Prehodnotil som dosku, pre istotu idem radšej na 130. Plachta 7m. Surfovať budem hlavne v lete a na Šírave. Ako začiatočník (2 roky som jazdil na požičaných veciach a po 2 rokoch pauzy sa tomu chcem venovať vážnejšie) ozaj nie som schopný zistiť kvalitu materiálu, takže sa chcem zmestiť do 500 eur, je jasné, že to nemôžu byť nové veci. Určite si to chcem vyskúšať aj priamo na vode, no riziko, že kúpim niečo zlé a predražené je aj tak veľké.
Inak som príjemne prekvapený, koľko ľudí sa mi ozvalo a aj ponukami. Je to živšie, ako to navonok vyzerá.


Lego Lego   18.06.2012 o 10:28
 
RE: Rada - kúpa surfu

cau Vietor, ked kupis veci samostatne vyjde ta to o dost lacnejsie. samozrejme kup ojazdene. ked mas obavu ze to nebude pasovat, kup komplet oplachtenie a k tomu dosku. ide len o to aby mala aspon 130L, kedze sa ucis (vacsia stabilita) plachtu si kup 6-7 m, lebo v lete to je s vetrom slabe..


Fony Fony   17.06.2012 o 21:54
 
RE: Rada - kúpa surfu

Ja som už zohnal a predal záujemcom rôzne zostavy poskladaných z použitých komponentov. Zatial bez reklamácie. Dajú sa vymaknúť aj zachovalé veci, len treba dávať pozor pri kúpe, treba ich dobre prezerať. Takéto komplety som predal okolo 400-500 eur, v závislosti na stave a veku. Za tolko (aj viac) sa predávajú nové plachty.


mafo mafo   17.06.2012 o 11:22
 
RE: Rada - kúpa surfu

To vietor len pozor aby si nekupil ci ti niekto nevnutil za ucelom zbavit sa veci.Nieco co bude stat vela ako niekto predava vykopavky a chce za to sialene peniaze.A bude to cele na hovno.Nove veci pre zaciatocnika su zbytocne kto ti povedal taku sprostost.Radsej nove a o nieco drahsie ako zle a predrazene co je povecine trend v dnesnej dobe.Pametaj na to.


Vietor Vietor   17.06.2012 o 10:33
 
RE: Rada - kúpa surfu

Zo začiatku asi nemá príliš veľký zmysel kupovať nové veci, takže plánujem kupovať použitý materiál, čo bude o stovkách eur. Nové veci pre začiatočníka sú zbytočné. Netrúfam si kupovať veci samostane, mám obavu, aby k sebe sedeli, aj preto hľadám komplet zostavu. Zopár ľudí sa mi už ozvalo a vyzerá to s mojím windsurfingovým letom nádejne.
A veľkými znechuteniami som si už prešiel, asi najhoršie bolo, keď som vedel ísť len jedným smerom a návrat bol utrpením :)


Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou