PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

» Návrat na prehľad tém

» sade   
sade
02.09.2012 0:44:39
Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Zacinal som na winglideri Pred 7 rokmi .O rok neskôr Som kupil 2 surfy seatrend vyrobene na slovensku117 a 180l s troma plachtami gastra 6,7,8m .Zatial som pouzival 6 a parkrat aj 7m ta mi je tazka 8 som este nevybalil . Moja vyska 160cm vaha 60kg Jazdil som s velkym ,dostal som sa do trapezu ale do putok nie, vodny start tiez nie. Chcel som jazdit na mensom ale to ma len odnasalo po vetre a viac som bol vo vode ako na doske...Jeden mi raz povedal ze kazdych 20 litrov sa uciš odznova...v diskusii som cital ze preskakujete o 40 l. Da sa to ked som sa nedostal do sklzu? Potom som si dal pauzu na 3 roky (narodili sa nam dve deti ) a už by som mal zacat jazdiť A mam dilemu cisa naucim na 117 l alebo mam kupit nieco okolo 140l ? Na bazosi bol taky so stredovou plutvou .Bolo by to riesenie ked na tom velkom ju nemam?


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 42     Stránky: / 5     Výpis:    
sade sade   05.09.2012 o 13:44
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Mal by byt severak neodtahne ma do cunova? Toto som asi mal spomenut hned na zaciatku. Raz som bol v cantine ked som mal winglider a chcel kupit nieco novsie tak som sa pytal na ws co som ch cel kupit ( lebo co bolo na predaj vtedy, to boly doma robene h rôzy alebo plavaky pod 100l) a tam skusal ASI 135L v surf skole a bez problemov som to zvladol (vtedy bol asi dodry vietor bez narazov ) a ked som isiel na mojom117 l tak to uz nebolo dobre.


mafo mafo   05.09.2012 o 08:41
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Ked vyde predpoved tak ano.Bronek kazdeho nieco bavy.Windsurfing je o kondicke o sporte zlepsovany sa.Dosiahnuti a prekonany cielov.Clovek ked zazije poriadny sklz na vode pochopi o com to je.Miesat porovnavat motorku z ws je chore.Som mal ne jednu motorku davno kedisy tak viem.


Pedro35 Pedro35   05.09.2012 o 07:11
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

to sade: no vidíš, aspoň ušetríš, správne si sa rozhodol, držím palce


sade sade   04.09.2012 o 23:36
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

asi pojdem stvrtok do blavy kdeto jazdite?Do cantiny trafim inde to nepoznam, mafo budes tam? pytal sisa co som sa naucil...vlastne iba postavit vytiahut plachtu udrzat sa a s troskou stastia sa dostanem aj na miesto kde som zacal... Ked vidim co na tychsurfoch robite tak si pripadam ako stroskotanec na drevennom sude,ale chcem sa zlepsit Ale vy mate vodu zahumnom a ja mam najblizsiu mlaku asi hodinu autom. Tento rok som kupil kitewing ado maja som trenoval za humnami, nemusel som cestovat...pokracujem vzime. K tym motokrosovym motorkam.Nejazdime po ceste mame vyhradene drahy A ked chces poriadne trenovat tak je zarok z motorky srot a kupujes novu,takze neviem co na surfe je take drahe? ale uz som asi daleko uletel... ps mam rad vietor vovlasoch aj ked uz skoro ziadne nemam


Pedro35 Pedro35   04.09.2012 o 21:58
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

na motorke jazdí kde kdo, ale na surfe len my


bronek bronek   04.09.2012 o 18:51
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

ja som rozmyslal tiez kupit motorku. Je to X-krat lacnejsie ako surf ,nepotrebujes vietor, nemusis cestovat bo na motorke cesta je ciel, no a ten benzin je asi najmensia polozka


mafo mafo   04.09.2012 o 16:58
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

sade musis vedet ti ci chces a co citis .ws je cesta o voly a trpezlivosti.Moj sen je ten ze vsetko
raz majetne predam aj auto a vsetkeho sa vzdam a pojdem zit az do smrti ku moru nech budem robit vsetko.


sade sade   04.09.2012 o 00:24
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Praveze nejazdim a uz ma to sere ..deti chcu ist vsade so mnou ,a zena do vetra neste ist a kamarati motokrosari krutia nosom a tie poznamky ...Nemas na benzin? Takze som na to sam. A este ked je velmi teplo ako toto leto nad 33 stupnov na slnko nemusim dostanem lahky upal . Aj doktor mi povedal s uskrnom aby som isiel na sever.


mafo mafo   03.09.2012 o 23:14
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

esade na Dunaji no problem uz som tam jedneho naucil plazovy start s brehu sa trapil zo zdvihanin plachty.3mm neopren v pohode nemrzne este.Na dnesnej sucastnej vybave sa nauci aj batole surfovat.Tomash klasicky stupen pre pozitok ws povazujem sklz nohy v putkach zaveseny v trapeze.Ako aj plazovy start.Bonus ku tomu este vodny start,otocky halsy.Neviem co si sa za tie roky co surfujes zo spominaneho naucil.


sade sade   03.09.2012 o 22:38
 
RE: Môze mierne pokročily zaciatočnik preskociť zo 180l na 120l

Dobre chlopy dost bolo skriepok kazdemu vyhovuje nieco ine... Podla mna najlepsi surf by bol skladaci tak aby sa zmestil do kufra bezneho auta...
A na ten 117 l som dal inzerat na vymenu,a uz mi ponukli 135l seatrend tak to pojdem pozret. ps MAFO berem ta za slovo ,Ides ma ucit? Ale mam iba 3mm neopren tak max. do oktobra.


Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou