PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

» Návrat na prehľad tém

» ygzo   
ygzo
19.07.2011 9:29:17
Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Kolko by ma vysiel taky lacny ojazdeny komplet dosku s nejakou ''univerzalnou'' plachtou na take rekreacne jazdenie, pripadne zdokonalenie sa?
Neviem ci sa mozem oznacit ako mierne pokrocily, ale snad ano. Mam 97kg, 180cm, naposledy som jazdil dost davno na takych 2 starych doskach - jedna bola taka brutal velka mistral, ze som ju ledva uniesol a druha neviem aka znacka, trochu mensia. Na oboch sa dalo stat bez toho ze by sa doska potapala, teda taky velky moloch. Malo to aj stredovu plutvu. To ma prestalo bavit, lebo z tejto masy co vazila tak tonu som nedostal uz nic extra. Chcel som pokrocit a kupil na inzerat nejaky mensi komplet, netusim co to bolo za znacku - asi nic moc, mam ho stale kdesi doma. To bol taky malicky plavak, mozno tak 2.5m dlhy, dost uzky, bez stredovej finy - len 1 zadna mala, ked som sa na neho postavil, tak bol takmer cely pod vodou (samozrejme som sa na nom udrzal tak 5 sekund :) ) Dokazal som na nom asi 2-3 krat prejst na slnave ale 600m a spat. Proste nic svetoborneho, plachtu som mal na prd, nejaku taku tazku, vsetko to bolo take o nicom... Tak som to zavesil na klinec.

Teraz rozmyslam ze ci by som to surferske remeslo neoprasil :) Tak by ma zaujimalo ze kolko by stal taky ojazdeny kompletik pre takeho ako som ja. VObec netusim co je pre mna pri mojich parametroch a skusenostiach vhodne, preto by som si rad spravil obraz po com by som sa mal obzerat. Jazdit by som pravdepodobne chodil len na slnavu, lebo to mam blizko. Vzhladom na to, ze to berem ako ''skusku'' a stale hrozi riziko, ze to zase zavesim na klinec lebo nebude casu alebo mi to nepojde, tak hladam nieco za co najmenej penazi...

Co vy na to?


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 30     Stránky: / 3     Výpis:    
mafo mafo   17.08.2011 o 21:32
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Vela roby aj komunita ludy v danom sporte ako je Windsurfing v podstate sport je v ludoch samych ako ho prezentuju ci uz marketing firmy a ludia v nych samych ale aj jednotlivo napr.horolezectvo a pod sporty ci uz indivydualne alebo komunita okolo toho.Ako pise Pablo aby sa dany sport udrzal aj v hektickej dobe a do buducnosti musia firmy a marketing ist do 80 rokoch a robyt ws veci pre masu a dat viac prilezitosti aj v rozhodovany pre dane podmienky a trh hlavne vsestranosti pre podmienky ako je aj Slovensko hlavne neplasit ludy ktory sa rozhoduju a chcu ist do WS ze potrebuju na to hory penazy preto by maly firmy nepozerat len na jazdcov niekte na mory ale na ws ako rodinny sport .


MatusKo MatusKo   17.08.2011 o 00:29
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Podla mna je mladej generacie ktora robi windsurfing dost, mozno nie na slovensku ale inde je dost. A velmi pochybujem zeby windsurfing mal zaniknut a ze by ho kite prevalcoval...


Pablo Pablo   16.08.2011 o 11:46
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Inak Mafo, nie som si isty ako to je s tym kitovanim (opravte ma niekto, ak sa mylim) - tam to nie je tak, ze riesis viacero velkosti kitov, podobne ako s plachtami? WS tiez zacinas s jednym kompletom a potom postupne dokupujes - takze si myslim ze je to u oboch sportoch dost podobne. Suhlas s tym co hovori slavmiro - kite je generacne mladsi sport, momentalne na ''in'' vlne, tlaceny dost vyrazne marketingom - aj preto, ze sa to rychlejsie naucis ako windsurf. Takze pre netrpezlive decka ako stvorene (je to podobne ako kedysi lyze vs. snowboard). Windsurfing aky robi vacsina z nas (mne sa paci oldschool nazov ''funboard'') bude pre firmy stale menej zaujimavy - to neznamena, ze zanikne, ale casom sa bude viac penazi tocit v kite. Skor si myslim, ze aby zvacsili trh, tak ws budu tlacit niekde tam ako to bolo v 80 rokoch t.j. velke dosky a ws ako rodinny sport. pomerne velka marketingova podpora SUP v poslednej dobe (na mnohe modely SUP neni problem dat plachtu) je tiez v tomto duchu.


mafo mafo   12.08.2011 o 09:51
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Vela zalezi aj na cenach na oboch frontoch.WS material vs Kite material celkova vyuzivatelnost hlavne v SR veternych podmienkach do 8m vietor.Preto som toho nazoru ze kto chce vyuzit ws co najviac mal by kupovat vecie veci ci uz plavak ako aj plachty.Pokial nemieny investovat este viac do viacej 2-3ks plavakov ako aj plachiet.Nakolko vela ludy sa rozhoduje a kladie si otazku co budem potrebovat na ten sport ci uz ws,kite a stym spojene investicie v dnesnej dobe.


Slavmiro Slavmiro   12.08.2011 o 09:22
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Kite mozno valcuje ws, ale iba na Dunaji za pomoci schacis z AU. Na Kralovej su stale v mensine, je to aj generacny rozdiel, vacsina kiterov su 2x rocni a surfisti su zhruba o dekadu starsi. Este by som si pozrel na to valcovanie ked bude fukat 15-20 m/s, vtedy su kiteri vacsiinou ako statisti ci divaci na brehu. Vyhody kite vnimam do 8 m/s, potom nastupuje ws, ws je rychlejsi, skoky na ws su v plnej rychlosti a nie v otockach ako na kite. Tak som to teraz v stredu vypozoroval na pletive.


mafo mafo   11.08.2011 o 22:38
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Pre niekoho kto uvazuje a chce ist do ws a vytazit co najviac v SR podmienkach hlavne bezveterne dni ci slaby vietor.A zotrvat co najviac na vode tak by mal volit vecie veci.Niekto povie na vecie plachty slonie usi,na plavaky pontony ci velke lode ale o com to vlastne tu v SR je.Neberem v uvahu cestu za vetrom mimo SR pri nakupe WS materialu ale len cisto tu V SR po cely rok.Niektore nazory ze vecie veci uz neny ws ale jachtynk a podobne davaju navrh kite.Samotne prispevky s Dunaja,Kralovej a pod davaju najavo ze kite valcuje ws sport hlavne pri rozhodovany kupi.


Pablo Pablo   11.08.2011 o 10:51
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Jebme uz na to, praaatele - VSETCI!!! Sme se pobavili, ale uz to neni sranda... :(


Jakup Jakup   10.08.2011 o 21:58
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Viktorko pocuj TY si ten co tu roztahuje ramena a prudi .)...Mikhal suhlas s tebuuu.


Mikhal Mikhal   10.08.2011 o 21:26
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

sa ti čudujem Viktor, že ťa to ešte vôbec rozčuluje


Pablo Pablo   10.08.2011 o 08:59
 
RE: Aky lacny ojazdeny komplet pre mierne pokrocileho?

Ale ba... Inak bacha, ovlada Google!!!


Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou