PRIHLÁSENIE NOVINKY E-SHOP

Diskusia - WINDSURF - Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

» Návrat na prehľad tém

» Romcox   
Romcox
06.06.2011 10:52:02
Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

Pri piatkovej surfovačke som viacej povolil skrutku na surfe a domov som ju samozrejme stratil . Pokúšal som sa ju nahradiť M8, ale tá je malá. M10 je zase veľká. Viete mi poradiť aké má parametre? Aby som ju mohol zohnať?
Vďaka.
Roman.


» Pridaj príspevok k téme

Príspevky: 9         Výpis:    
Romcox Romcox   09.06.2011 o 19:22
 
RE: Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

Skrutka pasuje.


Romcox Romcox   09.06.2011 o 12:54
 
RE: Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

tak som sa dopátral: je to witworthov závit W 3/8'', ''16 do palca'', fi 9,2. Mám na stole pekné mosadzné. Vyskúšam to dnes, dám vedieť.


mafo mafo   08.06.2011 o 16:28
 
RE: Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

Pokial neny orginal a neny po ruke ako kupit.Tak jedine vyrobit zamocnik,sustruznik brnkacka s materialu hocijakeho co nezhrdzavie a kde sa da narezat zavit trebars aj silon,med,hlinik,zliatina,mosadz atd to co sa nejde v dielne.Ten srob tam musi byt tlak,objem vzduchu ako je tu pisane.


Romcox Romcox   06.06.2011 o 21:58
 
RE: Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

Dík za rady. Skúsim popozerať v odporúčaných obchodoch pri najbližšej okružnej ceste svetom (BA, Ostrava).
Ako sa ale poznám (som nedočkavý) , budem organizovať zapožičanie skrutky od Slava alias LOKAL a následne to dám vysústružiť.


Pablo Pablo   06.06.2011 o 21:45
 
RE: Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

To Riccardo: Urcite ano. Takisto pri preprave lietadlom sa odporuca srob povolit - opat kvoli tomu, ze nahla zmena tlaku moze poskodit dosku.


RICCARDO RICCARDO   06.06.2011 o 13:03
 
RE: Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

hm.. takže ked mam plavák na balkone kde nanho pečie každy den od obeda do zapadu slnka tak odporúčate tu skrutku vyšrobovat?


jaskop jaskop   06.06.2011 o 12:52
 
RE: Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

Maky napisal: Nevidím dôvod to povoľovať a...

Skrutka sluzi na to ked nechas plavak dlho na slnku(mimo vody, ktora chladi). Vtedy ju treba povolit, lebo vzduch v plavaku sa ohrieva a roztahuje a moze ti vybublat dosku na palube. Takze zaslepit dieru natrvalo nevidim ako riesenie.
Dalsia vec, ak poskodis plavak a natece don voda, uvolnis srob a nechas ho vysychat na slnku, zabezbecis tym prudenie vzduchu v doske a tym lepsie a rychlejsie vysusenie.
Nove dosky su uz z inych materialov a nepotrebuju riesit taketo veci, zaslepit odvzdusnovak vrele NEODPORUCAM...


Maky Maky   06.06.2011 o 12:42
 
RE: Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

V ponuke má skrutku http://www.slimsport.cz/ v Ostrave. Ja som mal podobný problém a natlačil som tam oceľovú skrutku s väčším rozmerom. Tá bola OK pár týždňov. Potom nastúpila korózia. Tak som to ešte zalial voskom a bolo. Nevidím dôvod to povoľovať a nové dosky už také niečo ani nemajú. Silikón a podobné veci netesnia a epoxy je nerozoberateľný.


Romcox Romcox   06.06.2011 o 11:44
 
RE: Formula - skrutka (odvzdušňovací ventil)

Našiel som zatiaľ tieto indície:
http://2004.star-board.com/products/assistance/screwchart.asp

Od ROSI mám info: skrutka SBE 8,8

Už len kde to zohnať?


 
 

Pridaj diskusný príspevok k téme


Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.




» Pridaj diskusný príspevok k téme s prílohou